Jak probíhá focení portrétu?

Jak probíhá focení portrétu? Jestliže jste se rozhodli nechat se ode mě portrétovat, je dobré vědět, do čeho jdete. Určitě se ale nemusíte bát, celým focením Vás povedu.

Cíl a záměr

Velmi často se setkávám s tím, že lidé se sami sobě na fotkách nelíbí. Mým cílem je udělat Vám takový portrét, na kterém se budete sami sobě líbit. (Pokud si myslíte, že nejste „fotogeničtí“, přečtěte si toto.) Zajímají mě převážně tváře a výrazy v nich. Chtěl bych Vám proto zhotovit portrét, ze kterého bude vyzařovat autenticita úsměvu, zdravá porce sebevědomí, otevřenosti a přístupnosti. Ukázky mé práce můžete vidět zde.

Příprava

Stejně jako se na každé focení připravuji já, je vhodné, abyste se připravili i Vy. Jistě chcete na fotografiích vypadat dobře a předejít zklamání a ztrátě času. Ujistěte se, že jste si přečetli stránku Jak se připravit na focení.

Fotografování

Na samotné focení si vyhraďte dostatek času. Nebudu Vás trápit pět hodin, ale nečekejte, že za deset minut bude hotovo. Rozdíl mezi první fotkou a fotkou za 15-20 minut poté bývá propastný. Jsem si vědom, že čas je to nejdražší, co máte, a proto budu rád za cokoliv. Mějte však na paměti, že kvalita fotografií odpovídá přímo úměrně množství času, které do session vložíte. Jinými slovy, pracovat v klidu má své výhody a nevyplácí se výsledek uspěchat. Tři čtvrtě hodiny je takové rozumné minimum, optimální je hodina až hodina a půl čistého času.

Editace a retuš

V den focení nebo den následující je možno poslat malou „ochutnávku“. Úprava všech fotek v PC, edit na reprezentativní výběr a základní retuš výběru. Práce pro mě, Vy čekáte a těšíte se na fotky. Tato fáze zpravidla trvá jeden až dva týdny, podle zdrojového množství fotek (a aktuálního vytížení). U pár vybraných fotek Vás požádám o svolení s publikováním na svých stránkách. Můžete samozřejmě odmítnout a já budu Vaše rozhodnutí zcela respektovat.

Předání fotek

Fotografie, které si vyberete, pro Vás nechám zhotovit v pofesionálním fotolabu. Za standard považuji velikost 12×18 cm, jiný rozměr však není problém.

Zpětná vazba

Zpětná vazba je pro mě nesmírně důležitá, protože jejím prostřednictvím mám šanci průběh celého procesu revidovat a zlepšovat. Budu proto rád, když mi řeknete nebo napíšete, jak na Vás focení působilo, jaké z něj máte dojmy, co Vám třeba chybělo nebo co jste shledali nadbytečným.

Přidat komentář