Monika

Garáž photoshoot 2015-1 + BTS

Hodil jsem rukavici a čekal, až ji zvedne. Trvalo to snad dva roky. Až dostuduje. Až zhubne (jakoby měla co). Až nebude ona ani já na dovolené. Až bude v atelieru víc než 7 a míň než 30 stupňů (což se zařizuje dost komplikovaně, když v každém z rohů máte neustále 90). Ale nakonec ji přece jen zvedla a přijela.

lighting-diagram-1441713725Přestože to pro žádného z nás nebylo úplně lehké a ve vzduchu viselo téměř hmatatelné množství nervozity, rozptýlení zařazením tématických fotek (pro projekt Quit smoking) na úvod zafungovalo dobře. Pro pár fotek jsem vyzkoušel nový setup (viz obrázek) – blesk do softboxu 60×60 cm, ze kterého jsem odstranil vnější rozptylnou vrstvu, a před softbox jsem ještě postavil velkou rozptylnou desku pro další změkčení světla.

DSC_8472

Dopředu jsme byli domluveni na doplňcích a pak už jen společnými silami směřovali k fotkám, které jsem měl previzualizované ve své hlavě. A, občas se nechali unést momentálním nápadem.

DSC_8428

A na závěr „klasický“ avedonovský headshot s bílým pozadím. Jeden blesk do softboxu nad fotoaparátem a stíny rozjasňující kus bílého polystyrenu pod fotoaparátem. Pozadí – velká odrazná deska, kterou křížem osvětlují dva blesky. Proč křížem? osvětlení plochy je pak rovnoměrnější.

DSC_8535
Monika je skvělá a bylo mi ctí ji mít před objektivem. Díky!

2 odpovědi na “Monika”

Přidat komentář