DEDPXL #01 – Linie

Letos na jaře moje kariéra zaměstnance místo posunu dál ustrnula na mrtvém bodě. Rozhodl jsem se proto přijmout výzvu účasti v dlouhodobém projektu, jehož autorem je úspěšný komerční fotograf a skvělý lektor Zack Arias. Projekt je vyhlášen prostřednictvím jeho nového webu dedpxl.com.

Už poměrně dlouho jsem cítil, že potřebuji impuls k tomu, abych se do fotografie opravdu ponořil a tenhle projekt by takovým impulsem mohl být. Podstatou projektu není naučit se fotit, ale naučit se VIDĚT (jak s oblibou říkám, OKO je TA věc, která dělí fotografy od majitelů fotoaparátů).

Každý měsíc je vyhlášeno nové téma a úkolem účastníků je na toto téma tvořit a publikovat nejlepší fotky předem určenými kanály (Flickr, 500px, Instagram, G+). Po ukončení kola sám Zack se svou ženou Meg fotky prochází, hodnotí a kritizují v rámci daného tématu. Opravdu se těším, že mě projekt něco naučí a posune v řemesle dál.

Na tomto místě tedy zařazuji vybranou tvorbu k prvnímu tématu, kterým byly „linie“.

Žádná z fotek do kritiky vybrána nebyla. Podstatné ale je, že člověk trénuje oko a vybraný grafický element (zde linie) implementuje do podvědomí. Při dalším focení, ať už čehokoliv, potom v podvědomí to slovo často naskočí a člověk jakoby uvnitř hlavy slyšel ďábelský šepot: „Linie, liiniiiieeeee.“

Přidat komentář