Julie

Garáž photoshoot 2018-1

Letošní rok je na fotky trochu chudší. O to více příprav na garážový highlight sezóny.

Julie. Vcelku nenápadná holka. A čím nenápadnější se na první pohled zdá, tím silnější dojem zanechává. Julii jste už mohli vidět v projektu Quit Smoking (část 4, část 5 a část 6). Na otázku „Kdo je Julie?“ odpověděla „Srdcem knihovnice.“ A kolem toho se točil i námět fotek. Svícení tentokrát nebylo nijak revoluční (až na jednu fotku, kterou si schovávám pro zvláštní post), šlo spíše o to dobře provést připravené nápady.

.  .  .

Po „povinné“ části v garáži přišla na řadu zábava a pár neformálních obrázků v posledním zapadajícím slunci. Aby nebylo příliš ostré a nelichotivé, posloužila rozptylná deska (110 cm), držená jednoduše rukou, dva-tři decimetry od tváře. Něžné měkké světlo, které může mít v brašně každý. Střední teleobjektiv a nízká clona (85 mm, f/1,8) se postaraly o zbytek.

Na závěr také jeden sešívaný portrét:

.  .  .

Spolupráce s Julií byla skvělá. Bez připomínek realizovala všechny moje nápady a občas přihodila i nějaký ten svůj. Působila uvolněně a šířila kolem sebe monotónní proud klidné energie, čímž (nevědomky) rozptýlila všechny náznaky nervozity, které jsem předtím měl. Přesně tak, jak ji znám z běžného života. „Trápil“ jsem ji celkem asi čtyři hodiny. Nejdéle ze všech svých modelů. Jestli byla unavená, nedala to na sobě znát. O to víc si jí vážím.

. . . [ o ] . . .

Přidat komentář