Koniklecová

Primární program na sobotní odpoledne byla návštěva kina. Kdo z vás by nechtěl už potřetí vidět, jak se cvičí drak. Jenže co potom s načatým odpolednem? Od kolegyně jsem dostal tip na Malhostovickou pecku, nevelký hrbolek u stejnojmenné obce. Koniklece jsou tam prý zrovna v rozpuku.

Navzdory maximální zpruzenosti a protaženým obličejům Prvorozeného a Druhorozené jsem je silou otcovské autority donutil nastoupit do auta a vyrazili jsme. Pozdní odpoledne a celodenní solidní opar zajistily nádherné, sytě oranžové protisvětlo. Ač nejsem kytičkář, neodolal jsem a udělal pár obrázků. Nebyl jsem sám, fotografů bylo víc než na módní přehlídce. Někteří tvořli na vyšším levelu a dělali na fotkách speciální efekty tím, že do protisvětla stříkali mlhu vodním rozprašovačem. Já takto vybaven nebyl, takže mi zbyla jen klasika – najít dobré světlo a dobrou kompozici. A správně exponovat.

Omladina si nakonec výlet nesmírně užila, zřejmě zásluhou nového fotoaparátu, který Druhorozená nabyla minulý týden k narozeninám. Na pár chvil oba zapomněli na sourozenecké boje a vzácně táhli za jeden provaz. A to jsem si užil zase já 🙂

. . . [ o ] . . .

2 odpovědi na “Koniklecová”

    1. Zdravím! Takový titul asi náleží jiným, povolanějším. Mně se prostě jen čas od času povede nějaký ten cvak.

Přidat komentář