QUIT SMOKING (Svlečte smoking)

Konečně první (klikni pro zvětšení). Mám ji připravenou už pár týdnů, ale pořád ne a ne se dostat k tomu psaní.

Nuže, NESNÁŠÍM KUŘÁKY.


Dřív, když mi bylo „-náct“, mi to nevadilo. V pubertě jsem si to zkusil, ostatně asi jako každý. Nechutnalo mi to, tak jsem toho zase nechal.  Když jsem zašel do kavárny na kafe nebo dvě tři piva, tak jsem namodralý dým víceméně očekával. Nekuřácké kavárny a restaurace se tehdy ještě moc nenosily (ano, už je to pravěk). Ale nevadilo mi to. Postupem času jsem si začal vybírat a chodil víc tam, kde se nekouřilo. A dnes už výhradně. Vadí mi to. Dusí mě to. Nechci smrdět. Vadí mi bezohlední sobci, kteří mě nutí kouřit s nimi – na ulicích, na zahrádkách restaurací, na zastávkách MHD, na balkoně bytu pod námi. Když chce někdo kouřit, prosím. Je to jeho věc. Ale jeho svoboda kouřit končí tam, kde začíná moje svoboda dýchat čistý městský smog. Cítím se být omezován na svých právech.

A jak líp vyjádřit svůj pocit, než fotkou. Další osobní projekt, tentokráte s lehce hlubším rozměrem. Fotografie ne sama pro sebe jako cíl, ale jako soubor znalostí a dovedností. Jako nástroj k vyjádření názoru a osobního postoje.

* * *

Největším paradoxem této osobní minikampaně je fakt, že jsem koupí nezbytné rekvizity – krabičky cigaret – celou tu lehce nechutnou mašinerii obchodníků se smrtí ještě podpořil…
Čestně prohlašuji, že jsem nenutil a nebudu nutit nikoho ze svých modelů pobývat v blízkosti zapálené cigarety. Veškerý oheň a dým viditelný na fotkách je výhradně virtuální.

Modelka: Jana Honková

2 odpovědi na “QUIT SMOKING (Svlečte smoking)”

Přidat komentář